PEGARUST – jedinečný náter na strechy, už 15 rokov na Slovensku

Máte už dosť striedania rôznych „zázračných“ náterov dva-tri v jednom, ktoré musíte už po 2-3 rokoch opäť pretierať a na vašej streche sa hromadia pozostatky ich odlupujúcich sa vrstiev? Zbavte sa ich a aplikujte PEGARUST na najbližších 10 rokov!

PEGARUST je 15 ročnou praxou overený jednozložkový antikorózny náter, ktorý sa dostal na špičku medzi výrobkami podobného zamerania. Primárne je určený ako dlhodobá ochrana oceľových, pozinkovaných a hliníkových povrchov, ale jeho využitie je podstatne širšie. Náter zlučuje excelentné adhézne vlastnosti, zvýšenú pružnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom a preto je určený ako dlhodobá ochrana pre hobby aj profi použitie. Aplikácia je možná aj vo vlhkom prostredí pri teplotách až 0°C. PEGARUST má vysokú kryciu schopnosť už v jednej vrstve bez použitia základového náteru.

  

PEGARUST je svojimi vlastnosťami predurčený na nátery striech a nátery problematických povrchov v korozívnom a kondenzačnom prostredí. Jednoducho sa aplikuje už v 1 hrubej vrstve na ťažko dostupných miestach aj v nepriaznivom počasí. Bez zložitého tuženia, riedenia a stráženia času, jednoducho otvoríte plechovku a natierate.

Príprava povrchu: potrebné je minimálne ručné očistenie od korózie, odstránenie nesúdržných starých náterov, odmastenie alkalickým detergentom (nie riedidlom). Všetky staré nesúdržné vrstvy náterov, ktoré ponecháte, môžu zapríčiniť skrátenie životnosti náteru Pegarust, preto doporučujeme prípraviť podklad čo najlepšie.

Aplikácia náteru: aplikácia je optimálna pri 20°C, vyhýbajte sa vysokým teplotám. Náter nerieďťe, len dôkladne premiešajte strojovým miešadlom. Ak máte pocit že je hmota hustá a ťažšie sa natiera, tak je to správne, nakoľko musíte na jednu vrstvu aplikovať minimálne 285 mikr. mokrého filmu, čo je cca 130 mikr. suchého filmu. Ak to nie je možné dosiahnuť (sklon, aplikačné prostriedky), je nutné aplikovať 2 vrstvy. Na koróziu aplikujte vždy 2 vrstvy náteru po 24 hodinách. Náter je dlhšie po aplikácii pri chôdzi mierne lepivý, preto znížte premávku na minimum. Vybrané sú 4 základné odtiene, ktoré reprezentujú väčšinu aplikačných požiadaviek na strechy.

  

Farby laky Farlesk: eshop a predajňa s parkoviskom v Bratislave

Ponúkame kvalitné farby na steny, fasádu, drevo, kov alebo betón od známych výrobcov ako Chemolak, Dulux, Luxol, Primalex, Balakryl a mnohých ďalších. Viete, ako vybrať farbu na stenu? Mala by byť skvelou dekoráciou, ktorá vám bude robiť celý deň dobrú náladu, ale aj funkčným pomocníkom proti vlhkosti a plesniam. Obľúbený odtieň farby vám namiešame na mieru.

Objavte široký výber farieb na drevo. Ponúkame rôzne lazúry, laky a impregnačné nátery, ktoré vdýchnu drevu nový život a ochránia ho pred poveternostnými vplyvmi. U nás nájdete základné, vrchné ale aj protipožiarne nátery na všetky druhy dreva. Zateplůjete dom alebo potrebujete ošetriť betónovú stenu, či podlahu. Vyberte si zo širokej ponuky akrylátových, silikónových alebo latexových fasádnych farieb alebo špeciálne penetračné nátery a krycie farby na betón. Trápia vás v domácnosti trhliny a škáry? U nás si vyberiete aj tmely, lepidlá na rôzne povrchy ako drevo, kov, keramiku, ale aj pružné tmely, či tmely so špeciálnymi vlastnosťami.

Staviate alebo rekonštruujete dom, či byt? Príďte k nám, poradíme vám aké lepidlá a stavebné zmesi sú pre vás najlepšie. U nás nájdete jemné sadrové omietky rôznych hrúbok a tmely na sadrokartón značky Rigips. Ponúkame aj hydroizolačné stierky od výrobcu Soundal. V tejto kategórii nájdete kvalitné lepidlá na drevo od značky Duvilax, Pattex a Henkel. Ak potrebujete vyrovnať podlahu, môžete siahnuť po vyrovnávacích hmotách od značky Ceresit.

Zbavte sa nečistôt, škvŕn či vodného kameňa s overenou čistiacou chémiou do domácnosti od výrobcov ako Chemolak a Henkel. Okrem týchto značiek u nás nájdete aj ochranné prípravky na drevené parkety, reštaurátory nábytku pre tmavé aj svetlé drevo. Máme široký výber výrobkov od firmy HG, či už sa jedná o rôzne čističe na kožu, odstraňovače silikónu, pracie a bieliace prostriedky, odstraňovače škvŕn a odstraňovače hrdze v domácnosti. Ponúkame aj špeciálnu bazénovú chémiu pre úpravy bazénovej vody od značky Mastersil.


Doručujeme rýchlo, ale radi vám poradíme aj osobne v kamennej predajni na Mierovej 228 v Bratislave, kde môžete bez problémov zaparkovať. Zabezpečujeme miešanie interiérových farieb na mieru. U nás nájdete aj pomocné náradie pre remeselníkov, špachtle, hladidlá, zakrývací materiál aj ochranné pomôcky. Sme najväčší v Bratislave a máme 25 rokov skúseností. U nás si určite dobre vyberiete. 

Farlesk s.r.o., Mierová 228, Bratislava 82105, 0243191190, objednavky@farlesk.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info