Infolinka 6:30-18:00
Kamenná predajňa:
Po-Pi 6:30 - 18:00, So 7:30 - 12:00

Ako na Shabby Chic? Kompletný návod

Vychutnajte si tento príspevok od jedného z našich zákazníkov, Alexy z Southend-on-Sea. Popisuje, ako použila našu kriedovú farbu a vytvorila "Shabby Chic" skriňu.

Nedávno som sa prvý krát presťahovala, no keď som si chcela kúpiť nábytok, nemal na to môj bankový účet dostatok prostriedkov.
Preto som sa rozhodla pre "recykláciu" staršieho nábytku. Preto som si vyrobila praktickú šatníkovú skriňu pomocou kriedovej farby Shabby Chic furniture paint od Rainbow Chalk.


Moja obyčajná drevená skriňa bola na vyhodenie. Putovala u nás v rodine dlhé roky a nehodila sa do môjho šedého konceptu nového šatníka.


Výber farieb pre moju "Shabby Chic" skriňu

Rozhodla som sa pre 1L Pebble Grey ako mojej primárnej základnej farby. Takto vyzerá na vzorkovnici a takto v skutočnosti – veľká zhoda, povedala by som!
Tiež som chcela využiť štvorcové výplne na dverách a pridať inú farbu. Preto som si vybrala 250ml Winter Grey. Tu vidieť porovnanie tejto farby – online vs. skutočnosť:
Oba odtiene sú identické s online vzorkami, keď sú suché.

Príprava mojej skrine pred natieraním

Ako som už spomenula, stará skriňa bola v horšom stave... takže bolo potrebných pár krokov, ešte pred natieraním:

  • hrubé nerovnosti som vyrovnala brúsnym papierom
  • prach som zotrela vlhkou handričkou
  • odstránila som dverné úchytky (nahradila som ich novými)
  • oblepila som všetky časti, ktoré som nechcela maľovať (ako závesná tyč)
  • Brúsenie nie je potrebné, ale chcela som odstrániť ryhy a nerovnosti, aby bola hotová skriňa čo najkrajšia. Maľovanie základným náterom Pebble Grey

Požiadala som svojho priateľa, aby mi pomohol maľovať, nech to máme rýchlejšie hotové. Po niekoľkých dotykoch štetcom sme sa obaja zhodli na tom, že táto farba je skvelý výber. Štetec krásne kĺzal po povrchu a práca bola uvoľňujúca, až terapeutická ☺
Už prvý nános farby bol bohatý a mal krásny kriedový povrch!
Bola som presvedčená, že sme to mohli nechať tak už po prvej vrstve. Po 3 hodinách, keď bol povrch suchý, som sa však rozhodla pre druhý nános.


Dokončený výsledok bol po dvoch vrstvách úžasný – skriňu som nespoznávala.


Maľovanie výplní druhým odtieňom – Winter Grey


Rozhodla som sa túto časť nechať na nasledujúci deň, aby som si bola istá, že sú oba nánosy Pebble Grey úplne suché.
Použila som maskovaciu pásku a ohraničila výplne, aby sa predišlo znečisteniu základnej farby (nefungovalo to tak dobre, ako som dúfala, pretože som nebola dosť precízna pri použití pásky. Pre dobrý výsledok si treba nájsť dostatok času!).
Potom som použila menší štetec pre náter odtieňa Winter Grey na výplne.
Zistila som, že svetlejší odtieň neprekryl dokonale tmavý podklad. Na dverné výplne som preto použila 3 vrstvy Winter Grey, aby som získala požadovaný efekt (fotka je spravená pri umelom svetle, keď ešte nebola farba suchá).
Keď bola farba suchá, opatrne som odlepila maskovaciu pásku.

Dokončovacie práce

Primontovala som ručne maľované úchytky, ktoré som kúpila v predajni dekoratívnych materiálov. Krásne doplnili celkový dojem – moja ´´Shabby´´ skriňa bola kompletná! 

Celkový dojem z kriedovej farby Shabby Chic od Rainbow Chalk

Milujem tú farbu a určite ju znova použijem.
Žiaden nepríjemný zápach ako pri starých typoch farieb a tá konzistencia je ako sen. Pripomína hustý, krémový jogurt.
Náradie som jednoducho umyla vodou a čo je najlepšie, že mi ešte polovica 1L balenia zostala.Takto vyzerá moja skriňa v šatníku

Ďakujem Alex, Vaša Shabby Chic skriňa je úžasná

Farby laky Farlesk: eshop a predajňa s parkoviskom v Bratislave

Ponúkame kvalitné farby na steny, fasádu, drevo, kov alebo betón od známych výrobcov ako Chemolak, Dulux, Luxol, Primalex, Balakryl a mnohých ďalších. Viete, ako vybrať farbu na stenu? Mala by byť skvelou dekoráciou, ktorá vám bude robiť celý deň dobrú náladu, ale aj funkčným pomocníkom proti vlhkosti a plesniam. Obľúbený odtieň farby vám namiešame na mieru.

Objavte široký výber farieb na drevo. Ponúkame rôzne lazúry, laky a impregnačné nátery, ktoré vdýchnu drevu nový život a ochránia ho pred poveternostnými vplyvmi. U nás nájdete základné, vrchné ale aj protipožiarne nátery na všetky druhy dreva. Zateplůjete dom alebo potrebujete ošetriť betónovú stenu, či podlahu. Vyberte si zo širokej ponuky akrylátových, silikónových alebo latexových fasádnych farieb alebo špeciálne penetračné nátery a krycie farby na betón. Trápia vás v domácnosti trhliny a škáry? U nás si vyberiete aj tmely, lepidlá na rôzne povrchy ako drevo, kov, keramiku, ale aj pružné tmely, či tmely so špeciálnymi vlastnosťami.

Staviate alebo rekonštruujete dom, či byt? Príďte k nám, poradíme vám aké lepidlá a stavebné zmesi sú pre vás najlepšie. U nás nájdete jemné sadrové omietky rôznych hrúbok a tmely na sadrokartón značky Rigips. Ponúkame aj hydroizolačné stierky od výrobcu Soundal. V tejto kategórii nájdete kvalitné lepidlá na drevo od značky Duvilax, Pattex a Henkel. Ak potrebujete vyrovnať podlahu, môžete siahnuť po vyrovnávacích hmotách od značky Ceresit.

Zbavte sa nečistôt, škvŕn či vodného kameňa s overenou čistiacou chémiou do domácnosti od výrobcov ako Chemolak a Henkel. Okrem týchto značiek u nás nájdete aj ochranné prípravky na drevené parkety, reštaurátory nábytku pre tmavé aj svetlé drevo. Máme široký výber výrobkov od firmy HG, či už sa jedná o rôzne čističe na kožu, odstraňovače silikónu, pracie a bieliace prostriedky, odstraňovače škvŕn a odstraňovače hrdze v domácnosti. Ponúkame aj špeciálnu bazénovú chémiu pre úpravy bazénovej vody od značky Mastersil.


Doručujeme rýchlo, ale radi vám poradíme aj osobne v kamennej predajni na Mierovej 228 v Bratislave, kde môžete bez problémov zaparkovať. Zabezpečujeme miešanie interiérových farieb na mieru. U nás nájdete aj pomocné náradie pre remeselníkov, špachtle, hladidlá, zakrývací materiál aj ochranné pomôcky. Sme najväčší v Bratislave a máme 25 rokov skúseností. U nás si určite dobre vyberiete. 

Farlesk s.r.o., Mierová 228, Bratislava 82105, 0243191190, objednavky@farlesk.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info