Infolinka 6:30-18:00
Kamenná predajňa:
Po-Pi 6:30 - 18:00, So 7:30 - 12:00

Vyrobte si tabuľu na kreslenie na akomkoľvek povrchu: Ako na to?

Vyrobte si tabuľu na kreslenie na akomkoľvek povrchu: Ako na to?

Nechajte deti písať a kresliť po stenách alebo si vytvorte v kuchyni “poznámkovú stenu” na nákupný zoznam. Prinášame vám návod, ako si jednoducho vyrobíte tabuľu na kreslenie či písanie (tzv. whiteboard) u vás doma alebo v kancelárii.

Whiteboard alebo tabuľu na písanie si môžete vytvoriť prakticky na akomkoľvek povrchu. Stena, drevený stôl, skrinka či plastové dvere – to všetko sa premení na miesto, kde si môžete kresliť obrázky, grafy či skice alebo písať poznámky, motivačné citáty či zoznamy pre a proti. Postačí vám na to popisovateľná farba Sketchpaint na báze vody, ktorý nezapácha, neobsahuje rozpúšťadlá a je bezpečný aj pre malé deti – a akékoľvek zmývateľné fixky. Ide o náhradu produktu Primalex Scripto, ktorý sa prestal vyrábať.

Ako na to?

Dôležité je, aby bola plocha hladká, suchá a čistá. Špinavé, vlhké či mastné povrchy sú nevyspytateľné a môžu spôsobiť, že výsledný efekt nesplní očakávania – môžu vzniknúť fľaky alebo iné farebné odchýlky. Stenu alebo akýkoľvek iný povrch pred nanesením laku pokojne prebrúste. Na hladkom podklade bude lak jednoliaty, na tabuľu sa bude jednoducho písať a ľahšie sa bude aj čistiť a umývať. V závislosti od toho, aký výsledný efekt chcete dosiahnuť, či môžete vybrať lesklý alebo matný povrch.

Nezabudnite si dopredu premyslieť, akú veľkú plochu chcete vyčleniť na písanie. Chceli by ste kresliť po celej ploche alebo len časti z nej? V tom prípade si nezabudnite popisovateľnú zónu dopredu orámovať maliarskou páskou. Keď lak zatvrdne, najprv pásku orežte po vnútornom okraji odlamovacím nožom. Hrany budú ostrejšie a zabránite odlomeniu laku.

Pred nanesením wall paint Sketchpaint nemusíte stenu ani iný povrch maľovať podkladovou farbou. Pokiaľ chcete iný odtieň tabule ako biely treba použiť Sketchpaint popisovateľný lak transparentný a ako podkladovú farbu použiť kvalitnú akrylátovú farbu ako je napr. Slovakryl ktorá je dostupná vo veľa odtieňov. Farebný podklad natrite aspoň deň dopredu. Zaschnutú farbu očistite suchou handričkou a naneste lak.

Plechovka popisovateľnej farby Sketchpaint sa skladá z dvoch častí. Pred natieraním ich oddeľte od seba a obsah menšej časti vlejte do väčšej. Zmiešajte ich a nechajte pár minút odstáť, aby sa uvoľnili všetky vzduchové bublinky. Dôležité je, aby ste lak aplikovali do 45 minút od otvorenia plechovky. Na dosiahnutie požadovaného výsledku sú potrebné dve vrstvy náteru. Medzi jednotlivými vrstvami je potrebné dodržať 24 hodinový odstup. Nechajte ju vyschnúť týždeň a potom môžete začať písať alebo kresliť.

Kde všade môžete využiť popisovatenú farbu?

Prakticky kdekoľvek. V domácnosti môžete vytvoriť kreatívny priestor pre vás alebo pre vaše deti. V kanceláriách vám celá stena poslúži pri prezentáciách, brainstormingoch alebo pri písaní poznámok či skicovaní návrhov. Lak Sketchpaint je vhodný aj do škôl alebo škôlok. Keďže je neškodný pre životné prostredie, je bez zápachu a bez rozpúšťadiel, je bezpečný pre všetky deti. Sketchpaint môžete nanášať na stenu, kov, drevo, kameň aj na plast.

Praktické tipy:

Lak Sketchpaint môžete natrieť aj na magnetickú farbu a vytvoriť multifunkčný povrch. Zaujímavý efekt docielite aj tak, že popisovateľný lak nanesiete na tmavý podklad – fixky budú mať úžasné farby.

Najlepšie výsledky dosiahnete s použitím valčeka s krátkym vlasom.

Farlesk s.r.o., Mierová 228, Bratislava 82105, 0243191190, objednavky@farlesk.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info