Nebojte sa sivej farby v detskej izbe

Nebojte sa sivej farby v detskej izbe

Plánujete maľovať? Premýšľate nad možnými farebnými kombináciami? Nezabúdajte na odtiene sivej.

Sivá je neutrálna, príjemná farba, ktorú viete skombinovať s pestrofarebnými doplnkami, nábytkom, hračkami, posteľnou bielizňou či kobercom. Je módna a skvelo sa hodí aj do detskej izby, ak ju práve renovujete. Má to ešte jednu výhodu – vďaka sivej farbe na stenách sa nemusíte obávať ani optického zmenšenia miestnosti a garantujeme vám, že detská izba bude vyzerať nápadito a s vhodnými doplnkami priam dokonalo. Presvedčte sa spolu s nami.

Stena v detskej izbe pred zmenou

Tak ako každá farba, aj sivá má viacero farebných odtieňov. Vyberať môžete napríklad zo vzorkovnice Monicolor, odtieň G164 a vnútornú farbu na steny Helios Spektra Extra.

Výber farebného odtieňa

Pri zariaďovaní izby sa môžete inšpirovať maličkosťami naokolo, podnetom na zmenu môže byť aj pohár citrónovej vody s dizajnom oblaku.

Aby bol výsledok čo najkrajší, najprv je potrebné naimpregnovať steny Helios Spektra akrylovou impregnáciou. Ako finálny náter odporúčame vnútornú farbu na steny Helios Spektra Extra. Jej vlastnosti ako matný efekt a odolnosť na mokrý oter sú ideálne pre detskú izbu.

Prvý náčrt

Po dôslednom vyschnutí náteru si sivou kriedou nakreslíme jemné krivky oblaku. Vybrali sme si kriedu, pretože čiary môžeme kedykoľvek zmazať.

Úpravy so štetcom

Na vyplnenie okrajov sivého oblaku použijeme štetec so šikmo zrezanou špičkou, ktorý je ideálny na kreslenie presnejších liniek.

Vymaľovanie

Zostávajúcu plochu vymaľujeme stredne veľkým valčekom. So sivou farbou a svetlým nábytkom môžete vždy kombinovať pastelové farby. Pestrofarebné veci sa v izbe rýchlo nazbierajú a bielo-sivá kombinácia s prídavkom čiernej ich trochu upokojí.

Stena v detskej izbe po zmene

Aby všetko ladilo, aká má, do sivého oblaku môžete pripevniť nápis sladké sny a použiť dva štipce na fotky, ktoré môžete pravidelne obmieňať. Ďalšie doplnky pokojne zvoľte vo farebnej kombinácii sivo-čierno-bielej.

Izba pôsobí jednoducho, pokojne a ešte stále si zachováva detskú hravosť. A čo je isté, v najbližšom období sa bude zapĺňať pestrofarebnými hračkami.

Ak si kladiete otázku, či použiť sivú do detskej izby, odpoveď je jednoduchá – bez najmenších problémov. V našej predajni Farlesk vám dokonca namiešame odtieň presne podľa vašich predstáv.

Doplnky (naša inšpirácia na zmenu)


Biela maliarska farba Helios Spektra Extra určená na dekoráciu vnútorných stien a stropov

  • výborné krytie a matný vzhľad
  • vysoká paropriepustnosť
  • odolná na mokrý oter
  • umývateľná podľa ISO 13 300
  • široký výber farebných odtieňov
  • jednoduchá aplikácia
  • balenie: 2 l, 5 l, 10 l, 15 l

Farby laky Farlesk: eshop a predajňa s parkoviskom v Bratislave

Ponúkame kvalitné farby na steny, fasádu, drevo, kov alebo betón od známych výrobcov ako Chemolak, Dulux, Luxol, Primalex, Balakryl a mnohých ďalších. Viete, ako vybrať farbu na stenu? Mala by byť skvelou dekoráciou, ktorá vám bude robiť celý deň dobrú náladu, ale aj funkčným pomocníkom proti vlhkosti a plesniam. Obľúbený odtieň farby vám namiešame na mieru.

Objavte široký výber farieb na drevo. Ponúkame rôzne lazúry, laky a impregnačné nátery, ktoré vdýchnu drevu nový život a ochránia ho pred poveternostnými vplyvmi. U nás nájdete základné, vrchné ale aj protipožiarne nátery na všetky druhy dreva. Zateplůjete dom alebo potrebujete ošetriť betónovú stenu, či podlahu. Vyberte si zo širokej ponuky akrylátových, silikónových alebo latexových fasádnych farieb alebo špeciálne penetračné nátery a krycie farby na betón. Trápia vás v domácnosti trhliny a škáry? U nás si vyberiete aj tmely, lepidlá na rôzne povrchy ako drevo, kov, keramiku, ale aj pružné tmely, či tmely so špeciálnymi vlastnosťami.

Staviate alebo rekonštruujete dom, či byt? Príďte k nám, poradíme vám aké lepidlá a stavebné zmesi sú pre vás najlepšie. U nás nájdete jemné sadrové omietky rôznych hrúbok a tmely na sadrokartón značky Rigips. Ponúkame aj hydroizolačné stierky od výrobcu Soundal. V tejto kategórii nájdete kvalitné lepidlá na drevo od značky Duvilax, Pattex a Henkel. Ak potrebujete vyrovnať podlahu, môžete siahnuť po vyrovnávacích hmotách od značky Ceresit.

Zbavte sa nečistôt, škvŕn či vodného kameňa s overenou čistiacou chémiou do domácnosti od výrobcov ako Chemolak a Henkel. Okrem týchto značiek u nás nájdete aj ochranné prípravky na drevené parkety, reštaurátory nábytku pre tmavé aj svetlé drevo. Máme široký výber výrobkov od firmy HG, či už sa jedná o rôzne čističe na kožu, odstraňovače silikónu, pracie a bieliace prostriedky, odstraňovače škvŕn a odstraňovače hrdze v domácnosti. Ponúkame aj špeciálnu bazénovú chémiu pre úpravy bazénovej vody od značky Mastersil.


Doručujeme rýchlo, ale radi vám poradíme aj osobne v kamennej predajni na Mierovej 228 v Bratislave, kde môžete bez problémov zaparkovať. Zabezpečujeme miešanie interiérových farieb na mieru. U nás nájdete aj pomocné náradie pre remeselníkov, špachtle, hladidlá, zakrývací materiál aj ochranné pomôcky. Sme najväčší v Bratislave a máme 25 rokov skúseností. U nás si určite dobre vyberiete. 

Farlesk s.r.o., Mierová 228, Bratislava 82105, 0243191190, objednavky@farlesk.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info