Infolinka 6:30-18:00
Kamenná predajňa:
Po-Pi 6:30 - 18:00, So 7:30 - 12:00

Nebojte sa sivej farby v detskej izbe

Nebojte sa sivej farby v detskej izbe

Plánujete maľovať? Premýšľate nad možnými farebnými kombináciami? Nezabúdajte na odtiene sivej.

Sivá je neutrálna, príjemná farba, ktorú viete skombinovať s pestrofarebnými doplnkami, nábytkom, hračkami, posteľnou bielizňou či kobercom. Je módna a skvelo sa hodí aj do detskej izby, ak ju práve renovujete. Má to ešte jednu výhodu – vďaka sivej farbe na stenách sa nemusíte obávať ani optického zmenšenia miestnosti a garantujeme vám, že detská izba bude vyzerať nápadito a s vhodnými doplnkami priam dokonalo. Presvedčte sa spolu s nami.

Stena v detskej izbe pred zmenou

Tak ako každá farba, aj sivá má viacero farebných odtieňov. Vyberať môžete napríklad zo vzorkovnice Monicolor, odtieň G164 a vnútornú farbu na steny Helios Spektra Extra.

Výber farebného odtieňa

Pri zariaďovaní izby sa môžete inšpirovať maličkosťami naokolo, podnetom na zmenu môže byť aj pohár citrónovej vody s dizajnom oblaku.

Aby bol výsledok čo najkrajší, najprv je potrebné naimpregnovať steny Helios Spektra akrylovou impregnáciou. Ako finálny náter odporúčame vnútornú farbu na steny Helios Spektra Extra. Jej vlastnosti ako matný efekt a odolnosť na mokrý oter sú ideálne pre detskú izbu.

Prvý náčrt

Po dôslednom vyschnutí náteru si sivou kriedou nakreslíme jemné krivky oblaku. Vybrali sme si kriedu, pretože čiary môžeme kedykoľvek zmazať.

Úpravy so štetcom

Na vyplnenie okrajov sivého oblaku použijeme štetec so šikmo zrezanou špičkou, ktorý je ideálny na kreslenie presnejších liniek.

Vymaľovanie

Zostávajúcu plochu vymaľujeme stredne veľkým valčekom. So sivou farbou a svetlým nábytkom môžete vždy kombinovať pastelové farby. Pestrofarebné veci sa v izbe rýchlo nazbierajú a bielo-sivá kombinácia s prídavkom čiernej ich trochu upokojí.

Stena v detskej izbe po zmene

Aby všetko ladilo, aká má, do sivého oblaku môžete pripevniť nápis sladké sny a použiť dva štipce na fotky, ktoré môžete pravidelne obmieňať. Ďalšie doplnky pokojne zvoľte vo farebnej kombinácii sivo-čierno-bielej.

Izba pôsobí jednoducho, pokojne a ešte stále si zachováva detskú hravosť. A čo je isté, v najbližšom období sa bude zapĺňať pestrofarebnými hračkami.

Ak si kladiete otázku, či použiť sivú do detskej izby, odpoveď je jednoduchá – bez najmenších problémov. V našej predajni Farlesk vám dokonca namiešame odtieň presne podľa vašich predstáv.

Doplnky (naša inšpirácia na zmenu)


Biela maliarska farba Helios Spektra Extra určená na dekoráciu vnútorných stien a stropov

  • výborné krytie a matný vzhľad
  • vysoká paropriepustnosť
  • odolná na mokrý oter
  • umývateľná podľa ISO 13 300
  • široký výber farebných odtieňov
  • jednoduchá aplikácia
  • balenie: 2 l, 5 l, 10 l, 15 l
Farlesk s.r.o., Mierová 228, Bratislava 82105, 0243191190, objednavky@farlesk.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info