Infolinka 6:30-18:00
Kamenná predajňa:
Po-Pi 6:30 - 18:00, So 7:30 - 12:00

Zbavte sa plesní na stenách navždy pomocou 3 krokov

Zbavte sa plesní na stenách navždy pomocou 3 krokov

Plesne sú zlí spolubývajúci. Spôsobujú škvrny, zápach a poškodzujú zdravie, preto je potrebné ich likvidovať. Poradíme vám, ako na to.

Drvivá väčšina súčasných technológií je založená na biocídnych prípravkoch. Ich účinnosť sa však časom rýchlo vyčerpá a preto sme donútení ich používať opakovane, znova a znova. Plesne si na tieto prípravky časom vybudujú odolnosť podobne ako my na antibiotiká.

Prinášame vám úplne jedinečnú a revolučnú technológiu v boji proti plesniam a baktériám. Na takto ošetrenom povrchu plesne jednoducho nevyrastú!

1. krok: Odstráňte pleseň zo stien

Ak sa na povrchu plesne už vyskytujú, je potrebné ich najprv odstrániť. To sa vykonáva mechanicky, za mokra (aby sa spóry plesní nešírili do okolia). V ďalšom kroku sa na vyschnutý povrch aplikuje likvidačný prostriedok ETERNAL odstraňovač plesní. Jeho použitie síce nie je spojené s okamžitým vizuálnym efektom (vybielenie), no o to dlhšia a silnejšia je však jeho účinnosť.

2. krok: Zbavte sa vlhkosti a tepelných mostov

Plesne a huby rastú vo vlhkom prostredí. Preto je potrebné odstrániť základnú príčinu ich vzniku – vlhkosť. Tá sa v interiéri najčastejšie vytvára sa studených miestach, tzv. tepelných mostoch. Sú to oblasti v konštrukcii budovy, ktoré odvádzajú vnútorné teplo rýchlejšie než okolité steny (nadokenné preklady, nezateplené rohy miestností, severné steny alebo štíty).

Na zvýšenie povrchovej teploty stien slúži termoizolačná maliarska farba ETERNAL IN Thermo. Vytvára podmienky, v ktorých sa plesniam nedarí. Okrem toho prináša aj ďalšie nezanedbateľné výhody. Predovšetkým odráža teplo späť do miestnosti, zvyšuje tepelnú pohodu a prispieva tak ku zníženiu nákladov na vykurovanie.

3. krok: Vymaľujte farbou, na ktorej plesne nikdy nevyrastú

Ako finálnu vrstvu naneste hi-tech maliarsku farbu ETERNAL IN steril. Povrch náteru sa sám a trvalo dezinfikuje, preto na ňom plesne a baktérie nikdy nevyrastú. Ako to funguje? Predstavte si nafúknutý balónik, ku ktorému pomaly približujete zapálenú cigaretu. Stena sa postupne ohňom oslabuje natoľko, až ju vnútorný tlak vzduchu v balóniku pretrhne a balónik praskne.

Na podobnom princípe funguje ETERNAL IN steril. V tomto prípade ale cigaretu nahradzujú ióny a balónik stena bunky. Ide o mechanickú funkčnosť (žiadne jedy, žiadna chémia). Táto technológia nevstupuje do metabolizmu bunky, preto si na ňu žiadna pleseň nemôže vybudovať odolnosť (rezistenciu). Vďaka tomu systém funguje trvalo a účinkuje na najširšie možné spektrum buniek.

ETERNAL IN steril je vhodné aplikovať všade tam, kde biologické napadnutie môže poškodzovať zdravie, spôsobovať materiálne škody a vyvolávať náklady na udržovanie sterilného prostredia. V domácnostiach sú to predovšetkým kúpeľne, špajze, pivnice, zle vetrané technické miestnosti, čistiarne, sušiarne, ale aj detské izby a izby alergikov a astmatikov.

Farlesk s.r.o., Mierová 228, Bratislava 82105, 0243191190, objednavky@farlesk.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info