Zbavte sa plesní na stenách navždy pomocou 3 krokov

Zbavte sa plesní na stenách navždy pomocou 3 krokov

Plesne sú zlí spolubývajúci. Spôsobujú škvrny, zápach a poškodzujú zdravie, preto je potrebné ich likvidovať. Poradíme vám, ako na to.

Drvivá väčšina súčasných technológií je založená na biocídnych prípravkoch. Ich účinnosť sa však časom rýchlo vyčerpá a preto sme donútení ich používať opakovane, znova a znova. Plesne si na tieto prípravky časom vybudujú odolnosť podobne ako my na antibiotiká.

Prinášame vám úplne jedinečnú a revolučnú technológiu v boji proti plesniam a baktériám. Na takto ošetrenom povrchu plesne jednoducho nevyrastú!

1. krok: Odstráňte pleseň zo stien

Ak sa na povrchu plesne už vyskytujú, je potrebné ich najprv odstrániť. To sa vykonáva mechanicky, za mokra (aby sa spóry plesní nešírili do okolia). V ďalšom kroku sa na vyschnutý povrch aplikuje likvidačný prostriedok ETERNAL odstraňovač plesní. Jeho použitie síce nie je spojené s okamžitým vizuálnym efektom (vybielenie), no o to dlhšia a silnejšia je však jeho účinnosť.

2. krok: Zbavte sa vlhkosti a tepelných mostov

Plesne a huby rastú vo vlhkom prostredí. Preto je potrebné odstrániť základnú príčinu ich vzniku – vlhkosť. Tá sa v interiéri najčastejšie vytvára sa studených miestach, tzv. tepelných mostoch. Sú to oblasti v konštrukcii budovy, ktoré odvádzajú vnútorné teplo rýchlejšie než okolité steny (nadokenné preklady, nezateplené rohy miestností, severné steny alebo štíty).

Na zvýšenie povrchovej teploty stien slúži termoizolačná maliarska farba ETERNAL IN Thermo. Vytvára podmienky, v ktorých sa plesniam nedarí. Okrem toho prináša aj ďalšie nezanedbateľné výhody. Predovšetkým odráža teplo späť do miestnosti, zvyšuje tepelnú pohodu a prispieva tak ku zníženiu nákladov na vykurovanie.

3. krok: Vymaľujte farbou, na ktorej plesne nikdy nevyrastú

Ako finálnu vrstvu naneste hi-tech maliarsku farbu ETERNAL IN steril. Povrch náteru sa sám a trvalo dezinfikuje, preto na ňom plesne a baktérie nikdy nevyrastú. Ako to funguje? Predstavte si nafúknutý balónik, ku ktorému pomaly približujete zapálenú cigaretu. Stena sa postupne ohňom oslabuje natoľko, až ju vnútorný tlak vzduchu v balóniku pretrhne a balónik praskne.

Na podobnom princípe funguje ETERNAL IN steril. V tomto prípade ale cigaretu nahradzujú ióny a balónik stena bunky. Ide o mechanickú funkčnosť (žiadne jedy, žiadna chémia). Táto technológia nevstupuje do metabolizmu bunky, preto si na ňu žiadna pleseň nemôže vybudovať odolnosť (rezistenciu). Vďaka tomu systém funguje trvalo a účinkuje na najširšie možné spektrum buniek.

ETERNAL IN steril je vhodné aplikovať všade tam, kde biologické napadnutie môže poškodzovať zdravie, spôsobovať materiálne škody a vyvolávať náklady na udržovanie sterilného prostredia. V domácnostiach sú to predovšetkým kúpeľne, špajze, pivnice, zle vetrané technické miestnosti, čistiarne, sušiarne, ale aj detské izby a izby alergikov a astmatikov.

Farby laky Farlesk: eshop a predajňa s parkoviskom v Bratislave

Ponúkame kvalitné farby na steny, fasádu, drevo, kov alebo betón od známych výrobcov ako Chemolak, Dulux, Luxol, Primalex, Balakryl a mnohých ďalších. Viete, ako vybrať farbu na stenu? Mala by byť skvelou dekoráciou, ktorá vám bude robiť celý deň dobrú náladu, ale aj funkčným pomocníkom proti vlhkosti a plesniam. Obľúbený odtieň farby vám namiešame na mieru.

Objavte široký výber farieb na drevo. Ponúkame rôzne lazúry, laky a impregnačné nátery, ktoré vdýchnu drevu nový život a ochránia ho pred poveternostnými vplyvmi. U nás nájdete základné, vrchné ale aj protipožiarne nátery na všetky druhy dreva. Zateplůjete dom alebo potrebujete ošetriť betónovú stenu, či podlahu. Vyberte si zo širokej ponuky akrylátových, silikónových alebo latexových fasádnych farieb alebo špeciálne penetračné nátery a krycie farby na betón. Trápia vás v domácnosti trhliny a škáry? U nás si vyberiete aj tmely, lepidlá na rôzne povrchy ako drevo, kov, keramiku, ale aj pružné tmely, či tmely so špeciálnymi vlastnosťami.

Staviate alebo rekonštruujete dom, či byt? Príďte k nám, poradíme vám aké lepidlá a stavebné zmesi sú pre vás najlepšie. U nás nájdete jemné sadrové omietky rôznych hrúbok a tmely na sadrokartón značky Rigips. Ponúkame aj hydroizolačné stierky od výrobcu Soundal. V tejto kategórii nájdete kvalitné lepidlá na drevo od značky Duvilax, Pattex a Henkel. Ak potrebujete vyrovnať podlahu, môžete siahnuť po vyrovnávacích hmotách od značky Ceresit.

Zbavte sa nečistôt, škvŕn či vodného kameňa s overenou čistiacou chémiou do domácnosti od výrobcov ako Chemolak a Henkel. Okrem týchto značiek u nás nájdete aj ochranné prípravky na drevené parkety, reštaurátory nábytku pre tmavé aj svetlé drevo. Máme široký výber výrobkov od firmy HG, či už sa jedná o rôzne čističe na kožu, odstraňovače silikónu, pracie a bieliace prostriedky, odstraňovače škvŕn a odstraňovače hrdze v domácnosti. Ponúkame aj špeciálnu bazénovú chémiu pre úpravy bazénovej vody od značky Mastersil.


Doručujeme rýchlo, ale radi vám poradíme aj osobne v kamennej predajni na Mierovej 228 v Bratislave, kde môžete bez problémov zaparkovať. Zabezpečujeme miešanie interiérových farieb na mieru. U nás nájdete aj pomocné náradie pre remeselníkov, špachtle, hladidlá, zakrývací materiál aj ochranné pomôcky. Sme najväčší v Bratislave a máme 25 rokov skúseností. U nás si určite dobre vyberiete. 

Farlesk s.r.o., Mierová 228, Bratislava 82105, 0243191190, objednavky@farlesk.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info