Infolinka 6:30-18:00
Kamenná predajňa:
Po-Pi 6:30 - 18:00, So 7:30 - 12:00

Oleje na drevo

Oleje na drevo

V ďalšom článku na našom blogu vám predstavíme niekoľko druhov olejov na ošetrenie dreva. Tento spôsob ochrany dreva sa v poslednej dobe teší veľkej obľube.

Čoraz častejšie sa stretávame prípravkami na ošetrenie a konzerváciu dreva vo forme olejov. Je to nielen nový a trendový, ale aj veľmi efektívny spôsob ochrany dreva. Drevo si zachováva svoju prirodzenosť a štruktúru. Na rozdiel od lazúrovacích lakov olej dokonale vsiakne a nevytvorí na povrchu film ako pri lazúrach a tak olej na rozdiel od lazúr nepraská. Obnova olejového náteru je po čase oveľa jednoduchšia, nemusí sa brúsiť popraskaná vrstva. Obnovovací náter sa aplikuje priamo na pôvodný olejový náter.

Spôsob aplikácie olejov na drevo sa líši od aplikácie lazúry či laku. Olej môžeme aplikovať štetcom, valcom alebo handričkou. Treba nanášať primerané množstvo oleja, aby sa na povrchu nevytvárali stekance. Po 15 – 20 minútach od aplikácie sa nevsiaknutý olej z povrchu utrie suchou a čistou bavlnenou handričkou. Vhodná teplota pre aplikáciu olejov je od 10 až 25 ⁰C. Oleje sú v stave pripravenom na použitie, neriedia sa. Väčšinou sa odporúča aplikovať náter v jednej vrstve, no podľa potreby sa môžu aplikovať aj 2 vrstvy. Rozdiel medzi jednotlivými nátermi by mal byť minimálne 6 hodín, závisí od vyschnutia prvého náteru.

Po práci znečistené pomôcky očistite syntetickým riedidlom a handričku namočte do vody. Balenia výrobkov sú 0,5l, 2,5l, 5l. Priemerná výdatnosť olejov je cca 20 m²/l, závisí od povrchovej úpravy a spôsobu aplikácie.

Na trhu existuje množstvo druhov olejov, rozlíšených podľa účelu použitia a zloženia.

My vám predstavíme niekoľko od slovenského výrobcu, ktorý sa venuje výrobou stavebnej chémie a prípravkov na ochranu dreva už takmer 20 rokov.

Olej na drevo Natur

je prírodný teakový napúšťací olej určený na drevo do interiéru aj exteriéru.

Tento typ oleja sa používa na nové, ničím nenatreté drevo, avšak môže sa použiť aj na syntetickú či vodouriediteľnú lazúru. Chráni drevo pred praskaním, deformovaním aj poveternostnými vplyvmi. Vytvára na povrchu vodoodpudivý film a chráni drevo pred UV žiarením.

Oleje sú k dispozícií v rôznych farebných prevedeniach ako bezfarebný, mahagón, teak, pínia a orech.

ALPIN Olej exteriér

je špeciálny prírodný olej vhodný na rôzne typy drevín (tvrdé, mäkké aj exotické) pre exteriér aj interiér. Je vyrobený zo zmesi rastlinných modifikovaných olejov na báze tungového oleja bez prídavku syntetických spojív. Olej má výbornú odolnosť voči poveternostným vplyvom, hlboko preniká do pórov dreva. Na povrchu nevytvára súvislý pevný film a tak povrch zostáva paropriepustný. Je dostupný v bezfarebnom prevedení.

Alpin olej renovačný

je olej vhodný na konzerváciu a ochranu starších náterov dreva v exteriéri aj v interiéri. Používa sa na ošetrenie a údržbu povrchov už natretých lazúrou, olejom, napúšťadlami alebo moridlom. Prípravok je určený na drevené povrchy ako sú okná, dvere, zárubne, nábytok,…

Olej sa vyrába v bezfarebnom prevedení, takže je vhodný na všetky farebné dreviny.

Alpin olej terasový

je predovšetkým určený na impregnáciu terasového pochôcdzneho dreva z rôznych tvrdých exotických či domácich drevín. Taktiež sa môže použiť na ochranu dreva na fasádach budov, balkónov, či nábytku,…

Olej vytvára hodvábny povrch, odolný voči oteru a opotrebeniu. Drevo zvýrazní a zachová prírodnú štruktúru dreva a predlžuje životnosť povrchu.

Oleje sú vynikajúcou možnosťou pre údržbu drevených povrchov pri ktorých chceme zachovať prirodzenú krásu dreva a taktiež sú prírodnou a ekologickou alternatívou ošetrenia dreva. Veríme, že si z našej ponuky vyberiete.

Farlesk s.r.o., Mierová 228, Bratislava 82105, 0243191190, objednavky@farlesk.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info