Oranžová

Oranžová dokáže interiér rozžiariť, no treba s ňou narábať opatrne. Poradíme vám, aký vplyv môže mať na našu náladu, ale aj to, ako ju správne použiť, aby vyvolávala pozitívne emócie.

Oranžová a jej význam

Oranžová farba je zmesou červenej a žltej, pričom si z každej farby vzala len to najlepšie. Je farbou optimizmu, povzbudzuje pozitívnu náladu, vyvoláva pocit šťastia a podporuje trpezlivosť. Oranžová je považovaná za farbu života. Vyžaruje radosť, elán a optimizmus. Vyberajú si ju ľudia, ktorí sú zvedaví, srdeční, ambiciózni a tvrdohlaví pri plnení svojich predsavzatí.

Odtiene oranžovej

Žltooranžová (#DD7907)
Pastelová oranžová (#FA842B)
Svetločervená oranžová (#F3752C)
Tmavooranžová (#EC7C25)
Dopravná oranžová (#E15501)
Signálna oranžová (#D4652F)

Oranžová v interiéri

Oranžová farba je v interiéri obľúbená. Siahajú po nej ľudia, ktorí majú radi extravagantnosť a neboja sa sýtych farieb. Dobre zvolená oranžová má schopnosť rozžiariť priestor a ľuďom v ňom dodať chuť do života. Keďže ide o výraznú farbu, treba myslieť na jej odľahčenie, ideálne svetlejšími odtieňmi rovnakej farby alebo bielou, svetlosivou či béžovou. V súčasnosti sa oranžová na stenách využíva aj vo forme moderných tehličiek. Oranžové steny však už nekombinujte s výraznými doplnkami, aby oranžová nepôsobila rušivo a mohli vyniknúť jej dobré vlastnosti.  

Produkty

https://www.farlesk.sk/produkt/dulux-colors-of-the-world/ https://www.farlesk.sk/produkt/het-brillant-creative/ https://www.farlesk.sk/produkt/het-klasik-color/ https://www.farlesk.sk/produkt/het-hetmal-color/ https://www.farlesk.sk/produkt/primalex-inspiro-farebny/

Farby laky Farlesk: eshop a predajňa s parkoviskom v Bratislave

Ponúkame kvalitné farby na steny, fasádu, drevo, kov alebo betón od známych výrobcov ako Chemolak, Dulux, Luxol, Primalex, Balakryl a mnohých ďalších. Viete, ako vybrať farbu na stenu? Mala by byť skvelou dekoráciou, ktorá vám bude robiť celý deň dobrú náladu, ale aj funkčným pomocníkom proti vlhkosti a plesniam. Obľúbený odtieň farby vám namiešame na mieru.

Objavte široký výber farieb na drevo. Ponúkame rôzne lazúry, laky a impregnačné nátery, ktoré vdýchnu drevu nový život a ochránia ho pred poveternostnými vplyvmi. U nás nájdete základné, vrchné ale aj protipožiarne nátery na všetky druhy dreva. Zateplůjete dom alebo potrebujete ošetriť betónovú stenu, či podlahu. Vyberte si zo širokej ponuky akrylátových, silikónových alebo latexových fasádnych farieb alebo špeciálne penetračné nátery a krycie farby na betón. Trápia vás v domácnosti trhliny a škáry? U nás si vyberiete aj tmely, lepidlá na rôzne povrchy ako drevo, kov, keramiku, ale aj pružné tmely, či tmely so špeciálnymi vlastnosťami.

Staviate alebo rekonštruujete dom, či byt? Príďte k nám, poradíme vám aké lepidlá a stavebné zmesi sú pre vás najlepšie. U nás nájdete jemné sadrové omietky rôznych hrúbok a tmely na sadrokartón značky Rigips. Ponúkame aj hydroizolačné stierky od výrobcu Soundal. V tejto kategórii nájdete kvalitné lepidlá na drevo od značky Duvilax, Pattex a Henkel. Ak potrebujete vyrovnať podlahu, môžete siahnuť po vyrovnávacích hmotách od značky Ceresit.

Zbavte sa nečistôt, škvŕn či vodného kameňa s overenou čistiacou chémiou do domácnosti od výrobcov ako Chemolak a Henkel. Okrem týchto značiek u nás nájdete aj ochranné prípravky na drevené parkety, reštaurátory nábytku pre tmavé aj svetlé drevo. Máme široký výber výrobkov od firmy HG, či už sa jedná o rôzne čističe na kožu, odstraňovače silikónu, pracie a bieliace prostriedky, odstraňovače škvŕn a odstraňovače hrdze v domácnosti. Ponúkame aj špeciálnu bazénovú chémiu pre úpravy bazénovej vody od značky Mastersil.


Doručujeme rýchlo, ale radi vám poradíme aj osobne v kamennej predajni na Mierovej 228 v Bratislave, kde môžete bez problémov zaparkovať. Zabezpečujeme miešanie interiérových farieb na mieru. U nás nájdete aj pomocné náradie pre remeselníkov, špachtle, hladidlá, zakrývací materiál aj ochranné pomôcky. Sme najväčší v Bratislave a máme 25 rokov skúseností. U nás si určite dobre vyberiete. 

Farlesk s.r.o., Mierová 228, Bratislava 82105, 0243191190, objednavky@farlesk.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info