Luxol Impregnácia WB

Luxol Impregnácia WB
Vyberte objem
Vyberte si variantu!
Dostupnosť: Vyberte si variantu!
9,60 €
8,00 € bez DPH
Popis produktu
Fungicídne napúšťadlo na drevo na vodnej báze. Pre dlhodobú ochranu proti drevo sfarbujúcim hubám (zamodraniu). Produkt má vysokú výdatnosť a ochranu, zlepšuje priľnavosť vrchných náterov.
Zistiť celý popis
Výrobca: LUXOL
Kalkulačka spotreby - zistite koľko farby potrebujete
Výdatnosť farby (m2/l)
Počet vrstiev
Plocha v m2
Potrebujete
0 l
Bude vám stačiť:

Viac informácií o produkte

Luxol Impregnácia WB je prostriedok na konzerváciu dreva len pre použitie nad povrchom zeme na preventívne ošetrenie dreva proti hubám spôsobujúcim hnilobu a modranie dreva. Impregnačný náter čiže napúšťadlo sa vzhľadom k fungicídnym komponentom používa najmä v exteriéri. Prípravok sa smie používať iba pri triedach použitia 2 a 3 podľa EN 335. Penetruje do hĺbky a dlhodobo chráni drevo. Zlepšuje priľnavosť náteru. Vyrovnáva savosť podkladu a optimalizuje štruktúru natieraného materiálu pre nanášanie ďalšej vrstvy vrchného náteru, napr. lazúry, laku alebo farby. Nie je určený pre použitie na drevo v priamom styku s pôdou a vodou (vodné a morské prostredie).

Vlastnosti:

 • Výsledný vzhľad:
 • Transparentný, hĺbková penetrácia

 • Určenie:
 • Pre vonkajšie použitie

 • Odolnosť proti pôsobeniu vody:
 • Pre použitie v miestach, kde je drevo vystavené zvýšenej vlhkosti, znižuje nasiakavosť dreva

 • Ostatné:
 • Ochrana proti hubám a modraniu

  Pre impregnáciu povrchu stačí jedna vrstva, pre dosiahnutie aktívnej biocídne ochrany odporúčame naniesť 2 až 3 vrstvy v závislosti od druhu dreva a od podmienok pri natieraní. Interval medzi nátery je 16 hodín. Náter aplikujte za stáleho a suchého počasia pri teplotách 5-35°C. Drevo je nutné ďalej ošetriť napríklad tenkovrstvou lazúrou LUXOL ORIGINÁL AQUA alebo lakmi LUXOL na vodnej báze. Vrchný náter by mal byť udržiavaný.

  Používajte biocídne prípravky bezpečne. Pred použitím si vždy prečítajte údaje na obale a pripojené informácie o prípravku.

  Farby laky Farlesk: eshop a predajňa s parkoviskom v Bratislave

  Ponúkame kvalitné farby na steny, fasádu, drevo, kov alebo betón od známych výrobcov ako Chemolak, Dulux, Luxol, Primalex, Balakryl a mnohých ďalších. Viete, ako vybrať farbu na stenu? Mala by byť skvelou dekoráciou, ktorá vám bude robiť celý deň dobrú náladu, ale aj funkčným pomocníkom proti vlhkosti a plesniam. Obľúbený odtieň farby vám namiešame na mieru.

  Objavte široký výber farieb na drevo. Ponúkame rôzne lazúry, laky a impregnačné nátery, ktoré vdýchnu drevu nový život a ochránia ho pred poveternostnými vplyvmi. U nás nájdete základné, vrchné ale aj protipožiarne nátery na všetky druhy dreva. Zateplůjete dom alebo potrebujete ošetriť betónovú stenu, či podlahu. Vyberte si zo širokej ponuky akrylátových, silikónových alebo latexových fasádnych farieb alebo špeciálne penetračné nátery a krycie farby na betón. Trápia vás v domácnosti trhliny a škáry? U nás si vyberiete aj tmely, lepidlá na rôzne povrchy ako drevo, kov, keramiku, ale aj pružné tmely, či tmely so špeciálnymi vlastnosťami.

  Staviate alebo rekonštruujete dom, či byt? Príďte k nám, poradíme vám aké lepidlá a stavebné zmesi sú pre vás najlepšie. U nás nájdete jemné sadrové omietky rôznych hrúbok a tmely na sadrokartón značky Rigips. Ponúkame aj hydroizolačné stierky od výrobcu Soundal. V tejto kategórii nájdete kvalitné lepidlá na drevo od značky Duvilax, Pattex a Henkel. Ak potrebujete vyrovnať podlahu, môžete siahnuť po vyrovnávacích hmotách od značky Ceresit.

  Zbavte sa nečistôt, škvŕn či vodného kameňa s overenou čistiacou chémiou do domácnosti od výrobcov ako Chemolak a Henkel. Okrem týchto značiek u nás nájdete aj ochranné prípravky na drevené parkety, reštaurátory nábytku pre tmavé aj svetlé drevo. Máme široký výber výrobkov od firmy HG, či už sa jedná o rôzne čističe na kožu, odstraňovače silikónu, pracie a bieliace prostriedky, odstraňovače škvŕn a odstraňovače hrdze v domácnosti. Ponúkame aj špeciálnu bazénovú chémiu pre úpravy bazénovej vody od značky Mastersil.


  Doručujeme rýchlo, ale radi vám poradíme aj osobne v kamennej predajni na Mierovej 228 v Bratislave, kde môžete bez problémov zaparkovať. Zabezpečujeme miešanie interiérových farieb na mieru. U nás nájdete aj pomocné náradie pre remeselníkov, špachtle, hladidlá, zakrývací materiál aj ochranné pomôcky. Sme najväčší v Bratislave a máme 25 rokov skúseností. U nás si určite dobre vyberiete. 

  Farlesk s.r.o., Mierová 228, Bratislava 82105, 0243191190, objednavky@farlesk.sk