Amonn Amotherm wood WSB protipožiarny náter

Zaujímavý produktZaujímavý produkt
Amonn Amotherm wood WSB protipožiarny náter
Amonn Amotherm wood WSB protipožiarny náter
Vyberte objem
Vyberte si variantu!
Dostupnosť: Vyberte si variantu!
147,90 €
123,25 € bez DPH
Popis produktu
Jednozložkový profesionálny protipožiarny transparentný ohňu odolný náter na drevené konštrukčné prvky v interiéri.
Zistiť celý popis
Výrobca: AMONN
Kalkulačka spotreby - zistite koľko farby potrebujete
Výdatnosť farby (m2/kg)
Počet vrstiev
Plocha v m2
Potrebujete
0 kg
Bude vám stačiť:

Viac informácií o produkte

Náter je vodná disperzia na báze špeciálnych živíc, schopný vytvárať penu s tepelnoizolačnými vlastnosťami keď je povrch vystavený pôsobeniu ohňa. Neoddeliteľnou súčasťou protipožiarneho náteru je vrchný transparentný lak AMOTHERM WOOD TOP WSB. Vrchný ochranný lak je na rozpúšťadlovej báze. Použitie laku je nevyhnutné na zabezpečenie dokonalej protipožiarnej ochrany povrchu z dôvodu zamedzenia vlhkosti do protipožiarneho náteru. Systém náterov je určený na protipožiarnu ochranu drevených prvkov, či konštrukčného dreva a interiéri. Povrch si zachová prirodzený vzhľad. Náter nie je vhodný na podlahu a mechanicky namáhané prvky.

Reakcia na oheň:

  • Protipožiarny náter Amotherm wood WSB spĺňa klasifikáciu reakcia na oheň podľa EUROCLASS B-s1, d0 podľa európskej normy EN13501 – časť 1
  • Vrchný lak má samozhášací účinok, na základe testov podľa európskej normy EN13501 – časť 1
  • Náter spĺňa technické kritéria uvedené v norme EN13823 a EN ISO 11925 pre drevené prvky stien alebo stropov pri skúšaní požiarnych reakcií stavebných výrobkov vystavených tepelnému poškodeniu jedným horiacim prvkom

Odolnosť voči ohňu

  • Náter je klasifikovaný na účely mechanickej odolnosti R pre drevené konštrukcie, masívne a laminované, v súlade so skúškami požiarnej odolnosti vykonanými na základe európskej normy ENV 13381-7

Príprava povrchu : 

  • Náter sa aplikuje na surové drevo. Povrch musí byť čistý, suchý, zbavený starých náterov a nečistôt. Vlhkosť dreva by mala byť pod 13%. Odporúčame z povrchu dokonale odstrániť prach, mastnotu a stopy oleja pieskovaním alebo hlbokým brúsením. V prípade ochrany špeciálnych exotických drevín odporúčame, aby ste si pred aplikáciou otestovali kompatibilitu náterov na malej vzorke.

Spotreba náteru: Podľa požiadavky zákazníka je určené množstvo aplikovaného náteru spomaľujúce horenie. Či je požiadavka zákazníka reakcia na oheň alebo požiarna odolnosť. V prípade záujmu výpočtu spotreby a odbornému poradenstvu nám môžete zaslať vyplnený formulár a na základe neho vás budeme kontaktovať.

  • Reakcia na oheň: EUROCLASS B-s1, d0. Amotherm wood WSB spotreba protipožiarneho náteru 360 g/m² + 100 g/m² vrchného ochranného laku
  • Odolnosť voči ohňu: potreba náteru závisí od požiadavky zákazníka na odolnosť náteru v minútach, spotreba protipožiarneho náteru od 360 do 670g/m² + 100g/m² vrchného ochranného laku

Riedenie a príprava náteru: Oba nátery premiešajte pred použitím. Protipožiarny náter v prípade potreby môžete zriediť maximálne s 5% vody za neustáleho miešania. Teplota vody nesmie byť nižšia ako 15⁰C. Vrchný náter je pripravený priamo na použitie, netreba ho riediť.

Aplikácia: Protipožiarny náter, aj vrchný náter môžete aplikovať striekaním, štetcom alebo valcom. Pri aplikácií striekaním pri prvom nátere Amotherm wood WSB je priemerná spotreba približnej 180 -200 g/m², pri aplikácií kompresorom (kompresný pomer 40:1, tlak 180 bar, 13 mil samočistiaca tryska (0,30 – 0,40 mm), 3/8 prívodná hadica.

Medzi jednotlivými nátermi počkajte 24 hodín. Odporučená aplikačná teplota je od 15⁰C a relatívna vlhkosť prostredia pod 70% počas celej doby aplikácie. Nátery neaplikujte pri daždi, hmle alebo vysokej vlhkosti. Pri nedodržaní podmienok náter schne veľmi pomaly. V prípade, že je prostredie pri aplikácie príliš chladné a mokré, povrch môže zostať gumovitý s mliečnym vzhľadom, avšak tieto negatívne estetické vplyvy neovplyvňujú správanie sa ochranného náteru pri požiari, teda nezníži sa účinnosť náteru. Po najmenej 24 hodinách aplikujte vrchný lakový náter v jednej vrstve buď štetcom, valcom alebo tlakovým striekaním vo vrstve 100 – 120 g/m².

Ochranný vrchný lak: Neoddeliteľnou súčasťou systému protipožiarnej ochrany dreva je vrchný ochranný lak. Náter bol testovaný v kombinácií s navrhovanou povrchovou úpravou. Použitie iných povrchových úprav, ako sú uvedené v našej technickej dokumentácií môže ovplyvniť protipožiarnu ochranu náteru pred požiarom. Vrchný ochranný lak musí byť aplikovaný tak, aby bola zabezpečená integrita podkladovej vrstvy, teda protipožiarneho náteru s vrchným lakom. Je dôležité zabezpečiť ochranu pred vlhkosťou a chladom. Neadekvátna aplikácia ochranného laku môže viesť k negatívnym estetickým účinkom, ako je napríklad mliečny vzhľad, povrchová lepivosť náterového filmu. Tieto defekty sú iba na estetickú závadu, negatívne neovplyvňujú účinnosť protipožiarneho systému ochrany dreva.

Farby laky Farlesk: eshop a predajňa s parkoviskom v Bratislave

Ponúkame kvalitné farby na steny, fasádu, drevo, kov alebo betón od známych výrobcov ako Chemolak, Dulux, Luxol, Primalex, Balakryl a mnohých ďalších. Viete, ako vybrať farbu na stenu? Mala by byť skvelou dekoráciou, ktorá vám bude robiť celý deň dobrú náladu, ale aj funkčným pomocníkom proti vlhkosti a plesniam. Obľúbený odtieň farby vám namiešame na mieru.

Objavte široký výber farieb na drevo. Ponúkame rôzne lazúry, laky a impregnačné nátery, ktoré vdýchnu drevu nový život a ochránia ho pred poveternostnými vplyvmi. U nás nájdete základné, vrchné ale aj protipožiarne nátery na všetky druhy dreva. Zateplůjete dom alebo potrebujete ošetriť betónovú stenu, či podlahu. Vyberte si zo širokej ponuky akrylátových, silikónových alebo latexových fasádnych farieb alebo špeciálne penetračné nátery a krycie farby na betón. Trápia vás v domácnosti trhliny a škáry? U nás si vyberiete aj tmely, lepidlá na rôzne povrchy ako drevo, kov, keramiku, ale aj pružné tmely, či tmely so špeciálnymi vlastnosťami.

Staviate alebo rekonštruujete dom, či byt? Príďte k nám, poradíme vám aké lepidlá a stavebné zmesi sú pre vás najlepšie. U nás nájdete jemné sadrové omietky rôznych hrúbok a tmely na sadrokartón značky Rigips. Ponúkame aj hydroizolačné stierky od výrobcu Soundal. V tejto kategórii nájdete kvalitné lepidlá na drevo od značky Duvilax, Pattex a Henkel. Ak potrebujete vyrovnať podlahu, môžete siahnuť po vyrovnávacích hmotách od značky Ceresit.

Zbavte sa nečistôt, škvŕn či vodného kameňa s overenou čistiacou chémiou do domácnosti od výrobcov ako Chemolak a Henkel. Okrem týchto značiek u nás nájdete aj ochranné prípravky na drevené parkety, reštaurátory nábytku pre tmavé aj svetlé drevo. Máme široký výber výrobkov od firmy HG, či už sa jedná o rôzne čističe na kožu, odstraňovače silikónu, pracie a bieliace prostriedky, odstraňovače škvŕn a odstraňovače hrdze v domácnosti. Ponúkame aj špeciálnu bazénovú chémiu pre úpravy bazénovej vody od značky Mastersil.


Doručujeme rýchlo, ale radi vám poradíme aj osobne v kamennej predajni na Mierovej 228 v Bratislave, kde môžete bez problémov zaparkovať. Zabezpečujeme miešanie interiérových farieb na mieru. U nás nájdete aj pomocné náradie pre remeselníkov, špachtle, hladidlá, zakrývací materiál aj ochranné pomôcky. Sme najväčší v Bratislave a máme 25 rokov skúseností. U nás si určite dobre vyberiete. 

Farlesk s.r.o., Mierová 228, Bratislava 82105, 0243191190, objednavky@farlesk.sk