Nezabúdajte na tepelnú izoláciu: Šetrí náklady a zabraňuje vzniku plesní

Nezabúdajte na tepelnú izoláciu: Šetrí náklady a zabraňuje vzniku plesní

Plesne na stenách majú nepriaznivý vplyv na zdravie hlavne u ľudí s respiračnými ochoreniami alebo alergiami. Riešením je náterový systém tepelnej izolácie Helios Spektra.

Chýbajúca alebo nedostatočná tepelná izolácia spôsobuje chladné miesta na stenách, na ktorých dochádza ku kondenzácii vody. Ak sú steny vystavené dlhší čas vlhkosti, rosia sa a môžu na nich rásť huby a plesne.

Ako sa zbaviť plesne na stenách raz a navždy?

Ak máte dlhodobý problém s plesňami, je nevyhnutné napadnuté steny ošetriť. Pozor, steny by ste nemali čistiť mechanicky (škrabaním alebo kefovaním), pretože bunky plesní zostanú aktívne a naďalej sa môžu rozmnožovať aj na miesta, ktoré boli doposiaľ neboli napadnuté. Biocídny prostriedok Helios Spektra Sanitol je bezfarebný produkt slúžiaci na okamžité odstránenie plesní a húb na stenách v interiéri aj v exteriéri, a tiež na drevených povrchoch.

Pri práci s biocídnym prostriedkom odporúčame použiť ochranné rukavice a v prípade striekania aj respiračnú ochranu. Rozriedený prostriedok podľa návodu na použitie natrite štetcom (príp. striekaním) na napadnuté steny. Tento prostriedok aplikujte aj okolo napadnutého miesta v oblasti aspoň 20 cm okolo napadnutej plochy. Zo zaschnutého povrchu následne mechanicky odstráňte pleseň a tiež nepriľnuté časti (štetcom, drôtenou kefou, špachtľou). Ak ste napadnutý povrch mechanicky poškodili, je potrebné, aby ste ho opravili, prípadne jemne vyspravili. Po 12. hodinách môžete na steny naniesť akrylovú impregnáciu Helios Spektra. V prípade, ak sú steny napadnuté plesňou silnejšie, je potrebné aplikáciu Helios Spektra Sanitol biocídneho prostriedku vykonať ešte raz.

Ako jednoducho vyriešiť tepelný most?

Problém s tepelnými mostami rieši množstvo panelákov, budov, domácností či rodinných domov. Tepelné mosty vznikajú spojením medzi vnútorným a vonkajších prostredím, odkiaľ uniká teplo. To znamená, že ak aj u vás doma vznikol tepelný most, je to ideálne miesto pre kondenzáciu vodnej pary. Ak relatívna vlhkosť vzduchu stúpne, automaticky vznikajú priam dokonalé podmienky pre vznik plesne.

Riešením je vnútorný Helios Spektra Termo tmel. Ide o základný tmel na báze dutých sklenených guľôčok, ktoré absorbujú, udržiavajú a odrážajú získané teplo späť do priestoru. Nanáša sa hladidlom v dvoch vrstvách a v celkovej hrúbke 3 – 4 mm. Po zaschnutí sa prebrúsi, stena sa opráši a následne sa môže tento tmel pretrieť najlepšie SPEKTRA Termo Top farbou. V prípade, ak uprednostňujete ešte jemnejší vzhľad stien, odporúčame naniesť aj Helios Spektra vnútorný tmel jemný, ktorý je potrebný po zaschnutí vybrúsiť.

Finálny krok – termo-izolačný vnútorný náter na steny

Na takto pripravenú stenu môžete nanášať finálny náter – v tomto prípade termo-izolačný vnútorný náter Helios Spektra Termo Top. Vďaka svojim vlastnostiam termoizolácie zlepšuje podmienky bývania. Obsahuje duté výplne, ktoré vytvárajú tepelnú bariéru.

Vďaka nej je povrch teplejší na dotyk. V kombinácii s Helios Spektra Termo tmelom šetríte náklady za energie počas celého roka (v lete sú izby chladné, v zime teplé). Vďaka udržiavaniu rovnomerne teplých stien a stropov zabránite kondenzácii vlhkosti, a tým aj vzniku plesní. Pri takto použitom náterovom systéme budete potrebovať menej energie na vykurovanie alebo chladenie daného priestoru. Farba sa nanáša v dvoch vrstvách a je dostupná aj v pastelových farebných variáciách.

Farby laky Farlesk: eshop a predajňa s parkoviskom v Bratislave

Ponúkame kvalitné farby na steny, fasádu, drevo, kov alebo betón od známych výrobcov ako Chemolak, Dulux, Luxol, Primalex, Balakryl a mnohých ďalších. Viete, ako vybrať farbu na stenu? Mala by byť skvelou dekoráciou, ktorá vám bude robiť celý deň dobrú náladu, ale aj funkčným pomocníkom proti vlhkosti a plesniam. Obľúbený odtieň farby vám namiešame na mieru.

Objavte široký výber farieb na drevo. Ponúkame rôzne lazúry, laky a impregnačné nátery, ktoré vdýchnu drevu nový život a ochránia ho pred poveternostnými vplyvmi. U nás nájdete základné, vrchné ale aj protipožiarne nátery na všetky druhy dreva. Zateplůjete dom alebo potrebujete ošetriť betónovú stenu, či podlahu. Vyberte si zo širokej ponuky akrylátových, silikónových alebo latexových fasádnych farieb alebo špeciálne penetračné nátery a krycie farby na betón. Trápia vás v domácnosti trhliny a škáry? U nás si vyberiete aj tmely, lepidlá na rôzne povrchy ako drevo, kov, keramiku, ale aj pružné tmely, či tmely so špeciálnymi vlastnosťami.

Staviate alebo rekonštruujete dom, či byt? Príďte k nám, poradíme vám aké lepidlá a stavebné zmesi sú pre vás najlepšie. U nás nájdete jemné sadrové omietky rôznych hrúbok a tmely na sadrokartón značky Rigips. Ponúkame aj hydroizolačné stierky od výrobcu Soundal. V tejto kategórii nájdete kvalitné lepidlá na drevo od značky Duvilax, Pattex a Henkel. Ak potrebujete vyrovnať podlahu, môžete siahnuť po vyrovnávacích hmotách od značky Ceresit.

Zbavte sa nečistôt, škvŕn či vodného kameňa s overenou čistiacou chémiou do domácnosti od výrobcov ako Chemolak a Henkel. Okrem týchto značiek u nás nájdete aj ochranné prípravky na drevené parkety, reštaurátory nábytku pre tmavé aj svetlé drevo. Máme široký výber výrobkov od firmy HG, či už sa jedná o rôzne čističe na kožu, odstraňovače silikónu, pracie a bieliace prostriedky, odstraňovače škvŕn a odstraňovače hrdze v domácnosti. Ponúkame aj špeciálnu bazénovú chémiu pre úpravy bazénovej vody od značky Mastersil.


Doručujeme rýchlo, ale radi vám poradíme aj osobne v kamennej predajni na Mierovej 228 v Bratislave, kde môžete bez problémov zaparkovať. Zabezpečujeme miešanie interiérových farieb na mieru. U nás nájdete aj pomocné náradie pre remeselníkov, špachtle, hladidlá, zakrývací materiál aj ochranné pomôcky. Sme najväčší v Bratislave a máme 25 rokov skúseností. U nás si určite dobre vyberiete. 

Farlesk s.r.o., Mierová 228, Bratislava 82105, 0243191190, objednavky@farlesk.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info